Stomatologiczna

Godziny pracy poradni:

8:00 do 18:00

Personel medyczny:

Doktor n. med. Ewa Błąkała - Zawronek
Lek. stom. Eliza Helińska
Lek. stom. Anna Nadajczyk
Lek. stom. Mariusz Nowak
Współczesna chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów, lecz cały szereg zabiegów mających na celu zachowanie zębów, odbudowę ich z użyciem implantów, a także zdrowie i harmonię błony śluzowej jamy ustnej. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym wykorzystując środek znieczulający indywidualnie dobrany dla każdego pacjenta przy użyciu znieczulenia komputerowego

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:
- Usunięcie zębów stałych
- Usunięcie zębów mlecznych
- Wycięcie kaptura dziąsłowego (przy „ósemkach”)
- Nacięcie i drenaż ropnia
- Szycie chirurgiczne
- Repozycja, reimplantacja i unieruchomienie zwichniętego zęba.

Endodoncja

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmująca się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba, jej stanów zapalnych, które mogą powstać w przypadku głębokich ubytków próchniczych, a także po złamaniu lub zwichnięciu zęba. Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na mechaniczno-chemicznym oczyszczeniu kanałów pod kontrolą endometruEndometr to urządzenie służące do precyzyjnego elektronicznego pomiaru długości roboczej kanału w trakcie leczenia endodontycznego. Wyznacza miejsce do którego dany kanał powinien być opracowany i wypełniony. dysponuje endometrem . Dzięki niemu jesteśmy w stanie przeprowadzić z pełnym sukcesem leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych przypadków., a następnie szczelnym ich wypełnieniu.

- Leczenie kanałowe jedno i dwuetapowe z użyciem endometru
- Leczenie tkanek okołowierzchołkowych.

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to zespół działań, których celem jest utrzymanie w zdrowiu zębów, dziąseł, języka i błony śluzowej jamy ustnej. Oprócz stylu życia, nawyków oraz codziennych, domowych zabiegów higienizacyjnych, niezbędna jest profilaktyka w gabinecie. Wizyty kontrolne co pół roku, usuwanie kamienia nazębnego i osadów mają na celu nie tylko efekt estetyczny, lecz przede wszystkim zapobieganie powstawaniu próchnicy, a także chorób przyzębia. Wyznajemy zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Wykonujemy następujące zabiegi profilaktyczne:
- Badanie stomatologiczne, przegląd kamerą wewnątrzustną i sporządzenie planu leczenia
- Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej
- Skaling
- Piaskowanie
- Lakowanie
- Fluoryzacja
- Lapisowanie
Oferujemy uzupełnienie stałe
- korony i mosty z cyrkonu licowane porcelaną,
- korony i mosty na metalu licowane porcelaną,
- implanty

protezy: akrylowe, acetalowe, akromowe, szkieletowe

Stomatologia estetyczna

Estetyka to naturalne piękno i harmonia. Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą bądź przywróceniem naturalnego piękna Państwa:
- kwas hialuronowy
- botoks

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to zbiór zabiegów mających na celu zachowanie i odbudowę tkanek zęba. Główną przyczyną niszczenia tych tkanek jest próchnica, choroba bakteryjna powodująca demineralizację i rozpad szkliwa, zębiny oraz cementu korzeniowego. W zależności od stopnia zaawansowania próchnicy stosujemy różne metody leczenia, które prowadzą do odbudowy funkcji zęba, jego naturalnego kształtu i koloru. Dbając o komfort pacjentów, do wielu zabiegów stosujemy znieczulenie miejscowe.

Stomatologia zachowawcza obejmuje:
- Wypełnienia światłoutwardzalne
- Kosmetyczne odbudowy
- Licówki kompozytowe
- Wkłady koronowo-korzeniowe z włókien szklanych
- Leczenie biologiczne
- Leczenie urazów zębów
W naszym gabinecie oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla całej rodziny.


Rejestracja
32 386 92 50